Прискорене отримання
Послуги пов'язані з Держпродспоживслужбою
Процедура отримання Фітосанітарних та Карантинних Сертифікатів
Об’єкти фітосанітарного контролю — це рослини та товари рослинного походження, тара та упаковування, засоби транспортування та будь-яка інша продукція, здатна переносити або поширювати регульовані шкідливі організми.
З переліком продукції з класифікаційними кодами можна ознайомитись у спеціальному переліку. Кабінет міністрів України Постанова від 15 листопада 2019 р. № 1177 Київ Деякі питання реалізації Закону України “Про карантин рослин.”
Під визначення «об’єкта регулювання» підпадає практично вся сільськогосподарська продукція, більшість будівельних матеріалів та товарів різного призначення.
Законодавством України закріплено поняття «регульованих шкідливих організмів», а також затверджено заходи щодо виявлення, локалізації та знищення цих організмів.
При імпорті рослинної продукції обов’язкове проходження т.з.”Єдиного вікна”, без його “закриття” фітосанітарною службою митне оформлення неможливе!
Відповідний висновок фітосанітарної лабораторії та карантинний сертифікат засвідчують успішне проходження процедур і дозволяє подальше митне оформлення та переміщення продукції.
Оформлення фітосанітарних сертифікатів
оформляється коли продукція, що планується експортуватись, підпадає під дію законодавства про карантин рослин або фітосанітарний сертифікат вимагає країна-експортер.
Фітосанітарні сертифікати заповнюються відповідно до Міжнародного стандарту фітосанітарних заходів № 12 “Фітосанітарні сертифікати” та повинні містити інформацію, що дозволяє чітко ідентифікувати вантаж, на який видано відповідний сертифікат.
Етапи одержання фітосанітарного сертифіката
Наприклад, у разі виявлення організмів – шкідників, інспекція може вимагати документи про спеціальну обробку (фумігацію).
Окрему увагу треба приділити вимогам країн, бо деякі країни вимагають обстеження продукції на певних етапах вегетації – встановлення “Вільних зон” від певних шкідливих організмів.
01
Юридичними документами визначено:
02
Після цього інспектора проводять:
Наша компанія має досвід роботи з господарствами
За нашої участі та сприянню були встановлені такі зони, що дало змогу експортувати продукцію, згідно вимог країни-імпортера. Фітосанітарні вимоги країн
Законодавство встановлює досить тривалі терміни проходження фітосанітарних процедур. Наприклад, якщо йдеться про складні аналізи (мікологічний, вірусологічним, бактеріологічний і так далі), заявник може чекати висновків до 30 днів.
Потім заявний пакет надійде на розгляд до інспекції, де уповноважена особа ухвалить рішення про видачу або відмову у видачі фітосанітарного та карантинного сертифіката.
Варто також зазначити, що термін дії фітосанітарного та карантинного сертифіката становить лише 14 днів (п. 21 «Порядку інспектування об’єктів регулювання у сфері карантину рослин»). [“Фітосанітарний та карантинний сертифікати видаються за результатами проведення фітосанітарних процедур.”]
Чи готові ви чекати у невизначеності понад місяць?
Якщо ви зацікавлені у безперешкодному проходженні митних процедур, скористайтесь допомогою в оформленні дозвільної документації – ми прискоримо процеси та досягнемо позитивного результату.